خواص کومبوچا

 • کاهش میزان کلسترول خون

  سلامت قلب و عروق، کاهش فشار خون و قند خون واوره خون

 • کا هش بی خوابی

  اختلالات خواب شبانه و بی خوابیهای مزمن را از شما می گیرد

 • جلوگیری از برخی سرطان ها

  کنترل کننده بیماری ام‌اس و دیابت

 • سم زدایی بدن

  سم زدایی کبد و کلیه

 • انرژی زا

  افزایش انرژی و تسکین درد مفاصل

 • سلامت پوست و مو

  باعث شفافیت ، مرطوب تر شدن ، از بین برنده لک های قهوه ای ، بر طرف کننده جوش وچین و چروک پوست

ورود نوشیدنی های جدید سالم در راستای تغییر ذائقه و کسب سهم بیشتر قفسه های فروشگاهی باید یکی از بزرگترین اهداف کارآفرینی در اقتصاد مقاومتی باشد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، برای جایگزینی نوشابه، نوشیدنی‌هایی نظیر چای سبز، شیر کم‌چرب یا شیر سویا، آب‌میوه‌های طبیعی، قهوه، چای سرد، آب انواع سبزیجات و حتی آب آشامیدنی به‌عنوان گزینه‌های جایگزینی مطرح می‌شود اما نوشیدنی جدیدی این روزها در قفسه فروشگاه‌ها دیده می‌شود به نام کامبوچا.

 »اوتما کومبوچا» شاید نامی عجیب باشد اما بر روی شیشه آن نوشته‌شده «نوشیدنی تخمیری کومبوچا» و جالب‌تر اینکه توی ترکیبات هم نوشته قارچ کومبوچا.

هیچ‌کس به‌درستی نمی‌تواند بگوید که منشأ قارچ کومبوچا کجا بوده و چگونه به وجود آمده است، اما می‌دانیم که بیش از دو هزار سال است، که آدمی آن را مصرف می‌کند. اصل مطلب این نیست که نخستین بار چینی‌ها یا کره‌ای‌ها، ژاپنی‌ها و یا روس‌ها آن را ابداع کردند.

 اگر دقیقش را بخواهیم، باید بگوییم که کومبوچا درواقع یک قارچ نیست بلکه اجتماعی از چند مخمر و باکتری است. حتی یکی از صاحب‌نظران آن را گلسنگ توصیف کرده است.

ریشه این اسم می‌تواند ژاپنی باشد که «کومبوچا» به معنی خزه قهوه‌ای چای و «چا» به معنی چای است.

 این نوشیدنی در قفسه‌های فروشگاهی کشور مشتریان خود را پیداکرده است و با افزایش تقاضا، میزان فروش و سفارش این کارخانه نیز شکل مناسبی را گرفته است.

اما از نوشیدنی‌هایی که امروز در بین عادت‌های غذایی ما جا خوش کرده‌اند به‌راستی کدام مفیدتر است، این سوالیست که سال‌هاست مطرح‌شده و هم چنان نیز مطرح می‌شود!

 تبلیغات رنگارنگی که هرکدام یکی از نام‌های این نوشابه‌های ناسالم(اعم از رژیمی یا غیر رژیمی) را تبلیغ می‌کنند می‌آیند و می‌روند اما هیچ‌کدام به اثرات ناسالم و مضر این نوشابه‌ها هرگز اشاره‌ای نمی‌کنند درحالی‌که مصرف نوشابه‌های گازدار با کاهش تراکم استخوانی و استئوپروز در ارتباط است ؛ بسیاری از ما از این واقعیت کاملاً آگاهی داریم اما علیرغم آن، هم چنان به مصرف این نوشابه‌های مضر ادامه می‌دهیم، بدون این نوشابه‌های گازدار، پیتزا و یا سایر غذاها از گلوی ما پایین نمی‌رود!

اگر واقعاً برای رفع تشنگی از این نوشابه‌های ناسالم استفاده می‌کنیم چندین جایگزین مناسب و سالم در دسترس وجود دارند که می‌توانند تشنگی شمارا برطرف کنند.

البته «اوتما» به معنی قورت ندادن است و این واژه ای است که خانم آفاق شادمانی مدیرعامل این کارخانه به کامبوچا اضافه کرده است تا مردم با مزه مزه کردن این نوشیدنی از آن لذت ببرند. 

اوتما کامبوچا یک نوشیدنی مفید و سلامت بخش است که از تخمیر چای در محیط، نوعی مخمر به نام کامبوچا حاصل می‌شود که مزن آن خوشایند و چیزی بین آب  سیب ترش و سرکه سیب است. 

در همین خصوص، آفاق شادمانی مدیرعامل این شرکت درباره تأسیس این کارخانه اظهار کرد: نقطه آغاز این محصول از سال 88 کلید زده شد و در طول این سال‌ها با بهره‌گیری از تحقیقات و با توان فنی کارشناسان این کارخانه، راه تولید نوشیدنی  طبیعی و سالم برداشته است. 

وی گفت: امروز 6طعم از این نوشیدنی در فروشگاه‌های سراسر کشور در دسترس مشتریان قرارگرفته است اما طبق مجوز وزارت بهداشت و استاندارد اجازه تولید 10طعم دیگر وجود دارد که درمجموع 16طعم به دست مشتریان در آینده‌ای نزدیک می‌رسد.

این کارآفرین افزود: امروز این نوشیدنی مشتریان خود را در شهرهای تهران، شیراز، بندرعباس، یزد، کرمان، اصفهان و ... پیداکرده است و محدودیتی در مقابل افزایش سفارش نداریم و روزانه تا 10هزار لیتر نیز به تقاضای مشتری، پاسخ مثبت داده‌شده است.

وی گفت: امیدواریم این نوشیدنی بتواند جایگزین نوشابه‌های فعلی شود که ترکیبات شیمیایی آن برای بدن مفید نیست، شود ؛ البته اگر مشتریان یک‌بار از این نوشابه استفاده کنند طبیعتاً متقاضی استفاده از این نوع محصول می‌شوند.

 

لینک خبر 

http://www.mojnews.ir/Art-Culture/single/%DA%A9%D9%88%DA%A9%D8%A7-%D9%BE%D9%BE%D8%B3%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D8%A8%D9%88%DA%86%D8%A7

گواهینامه ها و مجوزهای ما

ارسال رایگان

با خرید بیش از 100.000 هزار تومان محصول بصورت رایکان اراسل خواهد شد .